Szkolenia dla firm | Szkolenia biznesowe


Mam tę moc, czyli o sile empatii w obsłudze Klienta

Mam tę moc, czyli o sile empatii w obsłudze Klienta

Jak często zdarza się,  że spotykasz się z „agresywnym”  zachowaniem  ze strony Klienta? Przyszedłeś do pracy w dobrym nastroju i z pozytywnym nastawieniem. Wypiłeś z żoną/mężem pyszną poranną kawę, porozmawiałeś z dziećmi zanim wyszły do szkoły. Myślisz, dziś jest dobry dzień. W momencie, kiedy taka myśli przebiegła po Twoje głowie wszedł Klient. Pech sprawił, że trafił właśnie do Ciebie..

Czego chcemy, a czego możemy oczekiwać od zebrań?

        Rozmijające się oczekiwania związane z przebiegiem i zakończeniem spotkania są częstą przyczyną niezadowolenia uczestników z wyników zebrania. Pojawia się zatem pytanie: co zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji? Odpowiedź jest prosta - należy zadbać o harmonogram spotkania, a w jego ramach określić :
 

Coaching- Jakie są zalety bycia obiektywnym. Dlaczego ocenianie Klienta może mieć negatywny wpływ na relacje coachingową?

          Zachowanie przez coacha obiektywizmu podczas sesji z Klientami oraz przyjęcie postawy „bycia obiektywnym” wobec  opowieści, wyborów, postaw, przekonań i decyzji Klientów ma kluczowe znaczenie w relacji coachingowej.

          Obiektywizm oznacza  na czas sesji  dla coacha odłożenie na bok swoich opinii, doświadczeń, poglądów, przekonań, nastrojów, refleksji, ponieważ mogłyby one mieć negatywny wpływ na przebieg ....

 

Co –Active Coaching – wypowiedź na temat książki

          Rozpoczynając lekturę miałam bardzo duże oczekiwania, co do merytoryki tej pozycji. Oczekiwałam konkretnych wskazówek, metodyki pracy z Klientem, schematów prowadzenia sesji. W pierwszej chwili będąc w połowie pozycji poczułam lekkie rozczarowanie i pojawiły się myśli: „Jak to nie ma wzorów, modeli?” (mam na myśli szczegółowy ropisane kroki prowadzenia sesji). Po lekturze całości zrozumiałam, że w coachingu nie ma jednej drogi i schematu .....

Skąd się biorą przekonania i jaki mają na nas wpływ?

         Przekonania są zbiorem naszych opinii o ludziach, świecie, sytuacjach jakie nam się przydarzyły. Dotyczą one różnych poziomów naszego funkcjonowania np. naszych zachowań, umiejętności, wartości, decyzji, czasu, celów itd. Robert Dilts pisze, że jeśli słyszymy stwierdzenia, które zawierają uogólnia generalizacje typu: „ja zawsze”, „oni nigdy”, „każdy człowiek”- wtedy mamy do czynienia z  przekonaniami.  Pełnią one istotną rolę w naszym życiu, ponieważ orientują nas w świecie, zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Przekonania to nasze myśli, co do których mamy pewność, że są prawdziwe.

Oferujemy

 Szkolenia rozwijające kompetencje kadry menedżerskiej:

 
 
Szkolenie rozwijające kompetencje związane z obsługa klienta:
 

Liczba elementów: 6


O firmie  |  Jak pracujemy  |  Czytelnia skutecznego szefa  |  Czytelnia  |  Trenerzy  |  Kontakt  |  Klienci o nas  |  Księga gości
Szkolenie, szkolenia, kursy, Warszawa
Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych