Szkolenia dla firm | Szkolenia biznesowe


Kiedy trema panuje nade mną, a nie ja nad nią. W jaki sposób powalczyć o przywództwo?

Kiedy trema panuje nade mną, a nie ja nad nią. W jaki sposób powalczyć o przywództwo?

Ile razy zdarzyło Ci się, że miałeś świetny temat, ciekawe wnioski i przemyślenia, wspaniały produkt lub rozwiązanie i podczas prezentacji Pani trema przejęła przywództwo i zapanowała nad Tobą dyktując swoje warunki? Zastanawiasz się skąd ona się wzięła i jak zatrzasnąć jej drzwi przez nosem? Z mojego doświadczenia i zgłębiania literatury dzielę się przemyśleniem o trzech krokach do pokonania tremy: 1. Poznaj przyczynę tremy 2. Wybierz technikę adekwatną do pokonania przyczyny 3. Ćwicz

Jak utrzymać uwagę i zainteresowanie słuchaczy podczas prezentacji

 Jak utrzymać uwagę i zainteresowanie słuchaczy podczas prezentacji?

Jak myślicie Państwo długo uczestnik prezentacji jest w stanie słuchać aktywnie przekazywanych przez Państwa treści? W latach 70 ubiegłego wieku marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych przeprowadziła badania mające na celu sprawdzenie, jak długo człowiek jest w stanie skupić się na tym, co ktoś inny do niego mówi. Wyniki były zaskakujące. Okazało się, że zdolność do uważnego słuchania wynosi 18 minut. Po tym czasie uważność słabnie. Nawet w najbardziej korzystnych okolicznościach słuchacze zapamiętują 25%, tego, co się do nich mówi, chyba, że robili notatki.
 
Mam tę moc, czyli o sile empatii w obsłudze Klienta

Mam tę moc, czyli o sile empatii w obsłudze Klienta

Jak często zdarza się,  że spotykasz się z „agresywnym”  zachowaniem  ze strony Klienta? Przyszedłeś do pracy w dobrym nastroju i z pozytywnym nastawieniem. Wypiłeś z żoną/mężem pyszną poranną kawę, porozmawiałeś z dziećmi zanim wyszły do szkoły. Myślisz, dziś jest dobry dzień. W momencie, kiedy taka myśli przebiegła po Twoje głowie wszedł Klient. Pech sprawił, że trafił właśnie do Ciebie..

Czego chcemy, a czego możemy oczekiwać od zebrań?

        Rozmijające się oczekiwania związane z przebiegiem i zakończeniem spotkania są częstą przyczyną niezadowolenia uczestników z wyników zebrania. Pojawia się zatem pytanie: co zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji? Odpowiedź jest prosta - należy zadbać o harmonogram spotkania, a w jego ramach określić :
 

Coaching- Jakie są zalety bycia obiektywnym. Dlaczego ocenianie Klienta może mieć negatywny wpływ na relacje coachingową?

          Zachowanie przez coacha obiektywizmu podczas sesji z Klientami oraz przyjęcie postawy „bycia obiektywnym” wobec  opowieści, wyborów, postaw, przekonań i decyzji Klientów ma kluczowe znaczenie w relacji coachingowej.

          Obiektywizm oznacza  na czas sesji  dla coacha odłożenie na bok swoich opinii, doświadczeń, poglądów, przekonań, nastrojów, refleksji, ponieważ mogłyby one mieć negatywny wpływ na przebieg ....

 

Co –Active Coaching – wypowiedź na temat książki

          Rozpoczynając lekturę miałam bardzo duże oczekiwania, co do merytoryki tej pozycji. Oczekiwałam konkretnych wskazówek, metodyki pracy z Klientem, schematów prowadzenia sesji. W pierwszej chwili będąc w połowie pozycji poczułam lekkie rozczarowanie i pojawiły się myśli: „Jak to nie ma wzorów, modeli?” (mam na myśli szczegółowy ropisane kroki prowadzenia sesji). Po lekturze całości zrozumiałam, że w coachingu nie ma jednej drogi i schematu .....

Skąd się biorą przekonania i jaki mają na nas wpływ?

         Przekonania są zbiorem naszych opinii o ludziach, świecie, sytuacjach jakie nam się przydarzyły. Dotyczą one różnych poziomów naszego funkcjonowania np. naszych zachowań, umiejętności, wartości, decyzji, czasu, celów itd. Robert Dilts pisze, że jeśli słyszymy stwierdzenia, które zawierają uogólnia generalizacje typu: „ja zawsze”, „oni nigdy”, „każdy człowiek”- wtedy mamy do czynienia z  przekonaniami.  Pełnią one istotną rolę w naszym życiu, ponieważ orientują nas w świecie, zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Przekonania to nasze myśli, co do których mamy pewność, że są prawdziwe.

Oferujemy

 Szkolenia rozwijające kompetencje kadry menedżerskiej:

 
 
Szkolenie rozwijające kompetencje związane z obsługa klienta:
 

Liczba elementów: 8


O firmie  |  Jak pracujemy  |  Czytelnia skutecznego szefa  |  Czytelnia  |  Trenerzy  |  Kontakt  |  Klienci o nas  |  Księga gości
Szkolenie, szkolenia, kursy, Warszawa
Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych