Logo wstronerozwoju.com
Zadzwoń 500 029 886

Szkolenia dla menedżerów

Szkolenia menedżerskieStanowisko kierownicze niesie za sobą zobowiązania. Należy dbać o realizację swoich zadań na najwyższym poziomie i dobrze kierować projektami, to w zakresie obowiązku menedżerów leży zarządzanie zespołem.

Każdy z nas jest inny, a w środowisku pracy zdalnej czy stacjonarnej zdarzają się przeróżne sytuacje. Należy się z nimi zmierzyć i jako lider znaleźć najrozsądniejsze wyjście nawet z tych trudnych okoliczności. Kierownik powinien też motywować zespół do działania, a także wykazywać się kreatywnością. Choć z pozoru wydaje się to bardzo wiele, to wszystkich tych umiejętności nauczą się Państwo ze wsparciem wykwalifikowanych mentorów. Z pewnością pomoże w tym Państwu odpowiedni trening menedżerski.

Asertywność, jako jedna z kluczowych kompetencji budowania relacji, niesie w sobie ogromny potencjał dbania o siebie i tworzenia przestrzeni do porozumienia z innymi. To stanowczość bez stosowania przemocy słownej, łagodność wobec współpracowników i podwładnych, a zarazem siła i zdecydowanie.

Stresu nie jesteśmy w stanie uniknąć. Możemy jednak mieć nad nim kontrolę i zaradzać jego skutkom. Twórca pojęcia stresu – Hans Selye – powiedział „Jak długo będziemy żyć, tak długo nie uda nam się uniknąć stresów. Możemy jednak nauczyć się, jak minimalizować ich szkodliwe skutki”.

Celem naszych zajęć jest przeprowadzenie każdego uczestnika przez drogę, jaką przebywa zmiana w organizacji. Pragniemy rzetelnie pokazać, jak należy przygotować się na proces wdrażania zmian w organizacji. Zależy nam na zobrazowaniu tych elementów przygotowania do wdrożenia zmian, które w znacznym stopniu decydują o ich sukcesie.

Certyfikowane szkolenia menedżerskie – Wstronerozwoju Ewelina Zdzieszyńska

Celem naszej firmy jest wspieranie kierowników zespołów. W ciekawy, kreatywny i praktyczny sposób przeprowadzamy cykle szkoleń menedżerskich w języku polskim. Jak działamy? Przede wszystkim nasze programy liderskie opieramy bezpośrednio na doświadczeniu, a także sprawdzonych metodach naukowych.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z bogatą ofertą szkoleń menedżerskich. Poniżej prezentujemy Państwu niektóre z nich, w celu przybliżenia metodologii naszych kursów.

Szkolenie menedżerskie – szkolenie zarządzanie zespołem

Szkolenie z zarządzania zespołem dla kierowników to zdecydowanie obowiązkowa pozycja na liście swoich kursów. Jesteśmy przekonani, że początkujący liderzy zyskają tu praktyczną wiedzę, którą zastosują z sukcesem w swojej pracy. Z kolei doświadczeni menedżerowie odświeżą i zaktualizują wiedzę.

Szkolenie dla menedżerów: asertywny szef – szkolenie

W sytuacjach trudnych to właśnie na menedżerach ciąży odpowiedzialność za rozwiązanie ich oraz złagodzenie. Stąd też tak ważne jest budowanie autorytetu. Podczas tego kursu zajmiemy się pojęciem asertywności menedżerów, a także poruszymy takie zagadnienia, jak charakterystyka postawy (asertywnej, uległej i agresywnej) oraz ich wpływem na relacje, komunikowaniem próśb i krytyki. Skutecznie odmawianie to umiejętność, którą każdy kierownik powinien opanować, aby podczas stykowych sytuacji podejmować racjonalne decyzje.

Szkolenia kierownicze – motywowanie pracowników

Szkolenia menedżerskie z tej dziedziny mają na celu budowanie zaangażowania. Jest to kluczowe, aby z sukcesem doprowadzić projekt do końca. Ma to szczególne znaczenie w pracy zdalnej, gdzie tworzenie relacji czy wzmacnianie motywacji jest nieco utrudnione. Wszystko przez bariery, które jednak da się pokonać. Z nami zwiększą więc Państwo zaangażowanie pracowników, co zdecydowanie przełoży się na jakość ich pracy.

Rozwiązywanie problemów – szkolenia dla menedżerów

Rozwiązywanie problemów czy po prostu postępowanie w trudnych sytuacjach to kolejne wyzwanie, które czyha na menedżerów. Między ludźmi dochodzi bowiem do nieporozumień. W środowisku pracy również kumulują się przeróżne emocje, stąd też nasze szkolenia menedżerskie także ukierunkowaliśmy na ten temat. Pamiętajmy bowiem, że relacje w zespole przekładają się na jego kreatywność, a także innowacyjność podejmowanych działań. Konflikt to przeszkoda do pokonania – nasi eksperci dadzą Państwu narzędzia, aby skutecznie jemu zaradzić.

Kurs managerski wywierania wpływu na innych

To szkolenie dla kierowników ma nauczyć umiejętnego oraz świadomego wywierania wpływu na pracowników, w pełni szanując ich wartość i godność. Takie działania zdecydowanie zwiększą świadomość liderów i zapobiegną szkodliwej manipulacji. Na podstawie wiedzy pozyskanej podczas kursu z powodzeniem będą tworzyć Państwo skuteczne plany pracy, a także swoją postawą wpłyną na określone zachowania członków swojego zespołu.

Szkolenia menedżerskie – efektywna nauka i zapamiętywanie

Zarządzania projektami wymaga naprawdę wielu kompetencji, także związanych z organizacją i zapamiętywaniem. Menedżer ma bowiem być przewodnikiem, a także notować niespodziewane oraz przeróżne sytuacje, które pojawiają się podczas pracy.

Jeśli więc czują Państwo, że problem zapamiętywania informacji dotyczy właśnie Państwa, zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu Efektywna nauka i zapamiętywanie. Kursy menedżerskie z naszej oferty są bardzo wszechstronne, stąd też nie mogło zabraknąć w niej tego, dotyczącego umiejętności uczenia się.

Kurs menedżerski online

Warto także wspomnieć, że przeprowadzane przez nas szkolenia dla managerów odbywają się zarówno w formie stacjonarnej, na przykład w siedzibie Państwa firmy, jak i zdalnej. Doskonale bowiem zdajemy sobie sprawę, że wiele osób pragnie poprawiać swoje kompetencje z zakresu przywództwa, lecz ograniczają je przeróżne czynniki.

Szkolenia menedżerskie w formie online pozwolą na większą elastyczność, ponieważ mogą Państwo uczyć się z dowolnego miejsca na całym świecie. To zdecydowanie wybór dla aktywnych i tych, którzy wiele podróżują, zarówno służbowo, jak i prywatnie. Dostępność eksperckiej wiedzy jest tuż na wyciągnięcie ręki.

Dlaczego warto podejmować kursy dla menedżerów?

Podejmowanie kursów dla menedżerów ma wiele korzyści dla osób, które już nimi są lub planują rozwijać swoją karierę zawodową właśnie w tym kierunku. Przede wszystkim przyczyniają się one do rozwoju osobistego, który jest bardzo ceniony wśród pracodawców. Poprzez podejmowanie takich działań nauczą się Państwo umiejętności od osób z nieco większym doświadczeniem, bądź stażem.

Dzięki takim inicjatywom jak szkolenia dla managerów poprawią Państwo efektywności i wydajności swojego zespołu, a w rezultacie całej firmy. Poznanie najlepszych praktyk w zakresie zarządzania bardzo przyda się również wtedy, kiedy mają Państwo za zadanie zbudowanie całego teamu od podstaw. Tutaj szczególnie warto zwrócić uwagę na określenie celów, strategii oraz zasad. Pamiętajmy jednak, że istotne są też kwestie związane z integracją, budowaniem więzi i rozwiązywaniem konfliktów.

Ponadto szkolenia dla kadry zarządzającej to prawdziwy rozwój sieci kontaktów. Umożliwiają one nawiązanie nowych relacji z innymi menedżerami, co przyczynia się do rozwoju kariery i zdobycia nowych perspektyw na problematykę zarządzania. Jest to niekiedy nieocenione.

Miarą zaangażowania pracowników dla ich przełożonych jest chęć uczestnictwa w szkoleniach menedżerskich. Doceniają oni bardzo chęć inwestowania w rozwój firmy, a przecież zdobywanie nowej wiedzy bardzo mocno przyczynia się do tego procesu.

Nie zapominajmy również o tym, że wysokie kompetencje podnoszą także pewność siebie. Skutkuje to często polepszeniem się wyników w pracy, a także ma pozytywne przełożenie na życie prywatne. Inwestowanie w siebie i swój rozwój jest bezcenne.

Czego nauczysz się podczas szkolenia dla kadry kierowniczej?

Każde szkolenie dla managerów z naszej oferty zawiera dużo narzędzi, schematów, technik pomocnych w pracy managera. Wiedza, którą Państwo nabędą, zależy przede wszystkim od tego, jaki kurs Państwo podejmą. Nasza oferta jest szeroka, stąd też jesteśmy pewni, że znajdą w niej Państwo coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

Dla początkujących menedżerów wiedza z zakresu zarządzania zespołem jest kluczowa. Poza tym kładziemy duży nacisk na praktyczność, stąd też pokazujemy przeróżne narzędzia do wykorzystania w miejscu pracy.

Umiejętności menedżerskie, czyli czym powinien wyróżniać się prawdziwy lider zespołu

Prawdziwy lider zespołu powinien wyróżniać się wszechstronnymi umiejętnościami menedżerskimi, które pomogą mu efektywnie zarządzać zespołem i osiągnąć cele organizacyjne.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka najważniejszych umiejętności – nauczą się ich Państwo z pewnością dzięki naszym programom szkoleń menedżerskich. Należy pamiętać bowiem o bardzo ważnej kwestii. Mianowicie, menedżerem nikt się nie rodzi – nim się po prostu zostaje, dzięki doświadczeniu oraz odpowiedniemu przeszkoleniu.

  • Komunikatywność – kierownik ma jasno, klarownie i przede wszystkim zrozumiale komunikować z zespołem, przekazywać informacje oraz oczekiwania. Bardzo ważne przy tym jest to, aby dopasować język do odbiorców. W ten sposób unikną Państwo nieporozumień czy niepotrzebnych zgrzytów.
  • Motywowanie – lider powinien umieć zmobilizować zespół do osiągania celów i pokonywania trudności, poprzez inspirację własną postawą. Sprawdzi się również odpowiednie nagradzanie i wsparcie w trudnych momentach.
  • Delegowanie zadań i egzekwowanie obowiązków – to przecież menedżer rozdziela zadania, czyli rozkłada odpowiedzialności w zespole. Robi to w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać zakres kompetencji i potencjał każdego członka. W ten osób zwiększa on efektywność pracy.
  • Rozwiązywanie problemów – identyfikacja problemów w zespole, być może związanych ze strukturą organizacji, analiza ich a końcowo proponowanie rozwiązań to również zadania na tym stanowisku.
  • Planowanie i organizacja – kierownik po prostu umie planować strategię, tak, by uzyskać cele, zarządzać czasem i zasobami oraz skutecznie koordynować działania zespołu. Ponadto ważna jest tu ścisła współpraca z różnymi partnerami biznesowymi, którzy pasują do profilu działalności zespołu bądź całej firmy. Menedżer powinien znajdować czas na spotkania i rozmowy z nimi, ponieważ takie relacje biznesowe owocują w przyszłości.
  • Empatia – współczesny menedżer ma wysoki poziom empatii. Oznacza to, że świetnie potrafi wczuć się w potrzeby oraz perspektywy swoich współpracowników, aby lepiej zrozumieć ich motywacje i potrzeby.
  • Wizja i innowacyjność – kreatywność i tworzenie wizji dotyczących przyszłość, bycie otwartym na nowe pomysły, a także zachęcanie zespołu do eksperymentowania i innowacji to kolejne z cech czy zachowań, które są bardzo pożądane na tym stanowisku.
  • Zdolność do podejmowania decyzji to zdecydowanie jedna z umiejętności przywódczych. Czasem bowiem jest bardzo mało czasu na reakcję, stąd sztuką jest pod presją czasu działać zgodnie z oczekiwaniami.
  • Stawianie na rozwój osobisty w swojej pracy jest równie ważny. Lider bowiem nie ma być idealny – nikt taki przecież nie istnieje. Jednak ciągłe kształcenie się i stawaniem się lepszy z pewnością przyniesie efekty w niedalekiej przyszłości.

Oczywiście, lista umiejętności menedżerskich, które powinien posiadać dobry lider, nie jest wyczerpująca. Jednakże powyższe cechy stanowią solidny fundament dla każdego kierownika, aby skutecznie zarządzać zespołem, dbać o niego i osiągać cele organizacyjne.

Szkolenia w siedzibie klienta

Zapytania ofertowe prosimy kierować na adres:

E-mail: biuro@wstronerozwoju.com
Ewelina Zdzieszyńska
Tel.: 500 029 886

Dane Firmy:
Wstronerozwoju Ewelina Zdzieszyńska
Siedziba: 03-142 Warszawa, ul. Winorośli 12/24
NIP: 8361730959
REGON: 142899358

realizacja: dwarazy.com